Нові записи в блозі

Як правильно доглядати за наручним годинником

07.05.2016

Наручний годинник, як і будь-який інший предмет гардеробу, потребує певного догляду, що продовжить термін його експлуатації, та збереже зовнішній вид. Це правило стосується як бюджетних моделей, так і елітних годинників.

Отож загальні правила користування наручними годинниками, які виписані у всіх інструкціях із користування годинниками наступні:

  1. Уникайте потрапляння вологи під скло і всередину механізму. Навіть якщо годинник водостійкий чи водовідштовхуючий – не варто ігнорувати це правило і піддавати механізм зайвим випробуванням.
  2. Періодично перевіряйте, чи не з’явились на склі мікротріщини і чи не був пошкоджений корпус. Якщо ж Ви виявили такі недоліки і годинник дорогий – зверніться у майстерню з ремонту годинників.
  3. Періодично очищайте скло, корпус і ремінець від забруднень.
  4. Якщо годинник водовідштовхуючий – слідкуйте, щоб завжди надійно закручувалась заводна головка механізму.
  5. Слідкуйте за тим, щоб годинник знаходився подалі від предметів, які мають підвищене електромагнітне поле.
  6. Не допускайте різких перепадів температур.

Особливості догляду за механізмом годинника

Якщо Ви власник механічного годинника – уникайте потрапляння на корпус і ремінець бруду, рідин та інших забруднень. Такі годинники досить чутливі, тому не варто їх наражати на різкі поштовхи, удари чи інші механічні впливи. Майстри-годинникарі рекомендують хоча б один раз в році проводити профілактику годинників у спеціальних майстернях, де механізм змастять і очистять.

Власникам кварцових годинників у першу чергу рекомендується уникати електромагнітного випромінювання. Справа в тому, що в такому випадку Вашому годиннику загрожує пришвидшення ходу, відставання, а то й повна зупинка. Слідкуйте, щоб годинник не перегрівався, оскільки може настати руйнування електронної начинки чи елементів живлення. Щоб таких неприємностей уникати достатньо бережно відноситись до годинника.

Догляд за поверхнею скла годинника

Скло годинника потребує особливо акуратного поводження. Навіть якщо Ваш годинник оснащений сапфіровим склом це ще не означає, що його можна бити і дряпати. Невдалий випадковий удар об твердий предмет може призвести до появи тріщини навіть на загартованому склі.  Якщо ж скло розбилося, то годинник негайно слід віднести майстру – щоб порох і бруд не потрапили всередину механізму годинника. Доглядати за склом досить просто – слідкуйте, чи не з’явилися глибокі подряпини, які з часом можуть перерости в тріщини. Для сапфірового скла існують спеціальні креми для чистки.

Догляд за браслетами наручних годинників із сталі та інших металів

Найбільш поширений тип забруднення для браслета – це суміш поту і бруду. Щоби позбавитись забруднення достатньо раз в місяць промити браслет у мильному розчині, а також періодично протирати його серветкою. Також можна здати браслет для очистки майстру.

Догляд за шкіряним, текстильним або силіконовим ремінцем

Ремінці із перерахованих матеріалів погано переносять спеку і вологу, однак догляд за ними досить простий. Щоби шкіряні ремінці залишалися еластичними і блискучими – їх необхідно протирати спеціальними розчинами. При неправильному осушуванні або через надмірне зволоження шкіряні ремінці можуть тріскатись або розсихатися. За каучуковими і силіконовими ремінцями доглядають так само як і за шкіряними – слід не допускати надмірного нагрівання і зайвого забруднення, а при контакті з водою ремінець слід негайно витерти насухо. Текстильні ремінці за потреби навіть можна попрати, однак що з часом текстильні вироби старіють, деформуються і навіть можуть порватися.

Правильна експлуатація годинників – це основна передумова тривалого користування ними. Надіємось запропоновані інструкції допоможуть продовжити термін експлуатації Вашого годинника і якомога довше зберегти його первісний вигляд.

Ви будете першим!


captcha

Резработка дизайна - BEXAM