Нові записи в блозі

Спортивні годинники та їх види

04.04.2016

Перед тим, як почати аналізувати типи і види спортивних годинників, давайте спробуємо відповісти, для чого сьогодні насправді вони потрібні? Сучасному світу притаманний дуже швидкий темп життя.  Водночас всі ми усвідомлюємо, що робочу рутину треба поєднувати із активними видами відпочинку. Серед безлічі речей, які супроводжують нас у щоденному потоці життя і допомагають контролювати його темп є годинники. Потреба в годинниках, які б мали задовольнити виклики, що стоять перед сучасною активною людиною і зумовила появу спортивних моделей годинників. Вироби такого роду служать не лише для чіткого визначення часу, але й мають ряд функціональних особливостей – вони можуть міряти пульс, визначати відстані, певні відтинки часу. Все це має допомагати сучасній людині слідкувати за ритмом свого життя.

Види спортивних годинників і їх можливості.

Для кожного типу спортивних годинників існує свій набір опцій. Можемо виділити кварцові, комп’ютерні і механічні спортивні годинники.

Найбільш поширені і популярні сьогодні серед спортивних моделей – кварцові годинники. Секрет їхнього успіху в співвідношенні ціни та якості. Цей вид годинників окремо можемо розділити на дві підгрупи: кварцові з індикацією стрілками і кварцові з виводом даних на дисплей (електронні).  Годинники із індикацією часу стрілками обмежені можливостями циферблату, адже показ багатьох даних не можливий без дисплея. Водночас відсутність зайвих опцій – це і простота годинника, яка теж є популярною в сучасному дизайні. Кварцові годинники з цифровим дисплеєм мають більше число опцій, також вони більш дешеві у своєму класі, адже при їх виготовленні використовуються недорогі матеріали (різноманітні види пластику). Середній термін користування такими годинниками – близько трьох років. У колекції нашого магазину представлені переважно кварцові спортивні наручні годинники.

Механічні спортивні годинники досить малопоширені. Порівняно із спортивними кварцовими – таких годинників сьогодні виготовляють в рази менше. Виробництво механічних спортивних годинників більш затратне, трудомістке і триваліше. Функціонал таких годинників в цілому той самий, що й у кварцових, однак можливість розширення числа опцій тут куди менша, адже в основі механіка, а не електроніка. Чи не єдиною спортивною функцією у такому годиннику є хронограф. Однак основний плюс та основна особливість таких годинників у їхній елітності та унікальності, адже спортивні механічні годинники виготовляються переважно вручну і коштують чималих грошей.

Комп’ютерні або розумні (smart watch) годинники мають широкий спектр функцій, можливостей. Популярність таких годинників на ринку стрімко зросла із появою Apple Watch. Водночас такі годинники є чи не найвразливішими приладами в класі спортивних годинників. У них є ряд переваг, а недоліки полягають в акумуляторі, який порівняно швидко розряджається, вразливий дисплей, вплив магнітних полів, великі розміри, можливе «підвисання». Проте передусім слід звернути увагу на безумовні переваги  комп’ютерних годинників – такі моделі міряють пульс, кров’яний тиск, містять барометр, крокометр та багато інших опцій.

Технічні особливості спортивних наручних годинників.

Майже усі спортивні наручні годинники відзначаються певними особливостями конструкції і технічними характеристиками. В описах годинників на нашому сайті ми намагаємось максимально повно представити специфікації цих приладів. Серед них – це водонепроникність, ударостійкість, ергономічний дизайн корпуса. Акцент на певних функціях і характеристиках годинника може бути зроблений в силу використання годинника у певному виді екстремальних умов – для дайверів, парашутистів, альпіністів, екстрималів та ін. Є теж висококласні універсальні пристрої – всі їхні характеристики на високому рівні і їх можна використовувати де завгодно і як завгодно.

Матеріали, які використовуються при виготовленні спортивних наручних годинників відрізняються за класами, як і самі годинники. Елітний клас спортивних наручних годинників представлений годинниками з титану і карбону. Середній клас годинників виготовляють із сталі-нержавійки різних марок. При виробництві годинників економ-класу використовують пластик різної консистенції, однак в жодному разі це не має бути вуглепластик чи щось схоже. Звичайно, така градація пов’язана з ціною самих матеріалів і їх міцністю, однак теж маємо справу із вартістю самих брендів. Цілком реально знайти модель і марку із достатньо демократичною ціною, однак корпус годинника при цьому буде зроблений із дорогого матеріалу.

Ще одне технічне рішення – ремінці та браслети, які використовують для кріплення годинника на руці. Якщо це браслет, то він, як правило, виготовляється з того ж матеріалу, що й корпус годинника.  Також ремінці спортивних годинників виготовляються з легких, однак міцних матеріалів із спеціальною водовідштовхуючою обробкою. Найбільш надійними серед спортивних годинників є каучукові ремінці або титанові браслети.  Титан і каучук за своїми основними параметрами є надійними, міцними і водночас легкими матеріалами.

Скло відіграє одну із ключових ролей в захисті механізму годинника. Тому воно має відповідати певним нормам якості, надійності і мати захисні функції. В спортивних годинниках використовують три види скла – пластикове (plastic glass), мінеральне (crystal glass) і сапфірове (sapphire glass). Для кожного типу годинника воно підбирається індивідуально і відповідає тим завданням, які ставилися при виготовленні годинника. Пластикове скло встановлюють в електронні або комп’ютерні годинники, а мінеральне чи гартоване і сапфірове скло – в кварцові та механічні годинники. Ця особливість також пояснюється вартістю і класом того чи іншого пристрою.

Особливості дизайну

Спортивні годинники мають різноманітні дизайнерські форми. Дизайн – не лише візуальна характеристика. Він має збільшувати ергономічність спортивного годинника і покращувати його аеродинаміні дані. Такі особливості досить корисні для людей, які займаються водними чи іншими активними видами спорту по тій причині, що в спорті більший результат забезпечує також менший спротив водної чи повітряної маси. Також ряд дизайнерських рішень в спортивних годинниках викликані запитами професійних спортсменів.

Загалом спортивні наручні годинники в усьому своєму різноманітті виділяються своєю яскраво вираженою візуальною спортивною приналежністю. Зрідка можна зустріти спортивні годинники в класичному вигляді. В сучасному світі спортивні годинники із уніфікованого механізму, призначеного для людей з активним способом життя, перетворились на повсякденний атрибут і навіть змогли стати частиною вечірнього туалету. Такі зміни стали можливими завдяки тому, що чимало людей хочуть володіти годинниками зі спортивним дизайном і набором таких самих широких функцій, однак в більш класичному оформленні, для щоденного носіння.

В інтернет-магазині Світ годинників представлена колекція бюджетних спортивних годинників. Ми зробили акцент на годинниках, яким передусім притаманний новаторський спортивний дизайн за доступною ціною. Наповнення ширшим функціоналом – секундомір, дата (день/місяць/рік), будильник, підсвітка, цифровий і класичний хронометр представлений у популярній сьогодні серії годинників SKIMEI. Купити спортивний годинник можна із безкоштовною доставкою до найближчого до Вас відділення Нової пошти.

Ви будете першим!


captcha

Резработка дизайна - BEXAM